Our refund and returns policy lasts 30 days. If 30 days have passed since your purchase, we can’t offer you a full refund or exchange.

To be eligible for a return, your item must be unused and in the same condition that you received it. It must also be in the original packaging.

Several types of goods are exempt from being returned. Perishable goods such as food, flowers, newspapers or magazines cannot be returned. We also do not accept products that are intimate or sanitary goods, hazardous materials, or flammable liquids or gases.

Additional non-returnable items:

  • Gift cards
  • Downloadable software products
  • Some health and personal care items

To complete your return, we require a receipt or proof of purchase.

Please do not send your purchase back to the manufacturer.

There are certain situations where only partial refunds are granted:

  • Book with obvious signs of use
  • CD, DVD, VHS tape, software, video game, cassette tape, or vinyl record that has been opened.
  • Any item not in its original condition, is damaged or missing parts for reasons not due to our error.
  • Any item that is returned more than 30 days after delivery

Refunds

Once your return is received and inspected, we will send you an email to notify you that we have received your returned item. We will also notify you of the approval or rejection of your refund.

If you are approved, then your refund will be processed, and a credit will automatically be applied to your credit card or original method of payment, within a certain amount of days.

Late or missing refunds

If you haven’t received a refund yet, first check your bank account again.

Then contact your credit card company, it may take some time before your refund is officially posted.

Next contact your bank. There is often some processing time before a refund is posted.

If you’ve done all of this and you still have not received your refund yet, please contact us at {email address}.

Sale items

Only regular priced items may be refunded. Sale items cannot be refunded.

Exchanges

We only replace items if they are defective or damaged. If you need to exchange it for the same item, send us an email at hellodia@i-dia.org and send your item to: 1063 Budapest, Bajnok utca 13.

Gifts

If the item was marked as a gift when purchased and shipped directly to you, you’ll receive a gift credit for the value of your return. Once the returned item is received, a gift certificate will be mailed to you.

If the item wasn’t marked as a gift when purchased, or the gift giver had the order shipped to themselves to give to you later, we will send a refund to the gift giver and they will find out about your return.

Shipping returns

To return your product, you should mail your product to: 1063 Budapest, Bajnok utca 13.

You will be responsible for paying for your own shipping costs for returning your item. Shipping costs are non-refundable. If you receive a refund, the cost of return shipping will be deducted from your refund.

Depending on where you live, the time it may take for your exchanged product to reach you may vary.

If you are returning more expensive items, you may consider using a trackable shipping service or purchasing shipping insurance. We don’t guarantee that we will receive your returned item.

Need help?

Contact us at hellodia@i-dia.hu for questions related to refunds and returns.

Alternatív leckék

„… segítünk lerángatni az alapelveket az elméleti magaslatokból, és megmutatni, hogyan tudnak megjelenni a mindennapi tanári munkában.”

Ez a könyv arra a felismerésre épült, hogy sok pedagógus, aki hátrányos helyzetű, tanulási nehézségekkel, motiválatlansággal, sikertelenséggel küzdő gyereket tanít, eszköztelennek érzi magát a feladattal együtt járó problémákkal szemben. 

Gyűjteményünk olyan módszereket, eszközöket, megközelítéseket mutat be, amelyeket ma Magyarországon gyakorló szakemberek nap mint nap alkalmaznak a hátrányos helyzetű vagy mélyszegénységben élő gyerekek fejlesztésében. Kötetünk nem nyújt átfogó összefoglalást, de felvillantja azt a módszertani sokszínűséget és kreativitást, ami az alsó és felső évfolyamos gyerekekkel foglalkozó kollégák munkáját jellemzi. A kötet első felében olvasó megismerkedhet különböző tanulástechnikákkal, melyek bemutatása és játékos begyakorlása beépíthető az osztálytermi hétköznapokba. Ezután részletesen bemutatjuk 9 tematikus modell háttértörténetét és gyakorlati alkalmazhatóságát is konkrét esetleírásokkal, melyek a kipróbálást segítik. Nem csak betekintést kapunk ezekről, hanem teljes foglalkozásterveket olvashatunk többek között az Igazgyöngy Toldi Tanodájának fejlesztőitől, a Káva színházi nevelőitől, a társasjáték-pedagógia szakértőitől és a Szitakötő gyermekjogi szakembereitől.  Az így elsajátított módszereket pedig beépíthetjük saját átgondolt, értékrendünkkel és célrendszerünkkel összhangban felépített fejlesztési terveinkbe. 

Ajánljuk ezt a kötetet azoknak a pedagógusoknak, fiatalokkal foglalkozó fejlesztő szakembereknek, akik keresik az új megoldásokat, szeretnek kísérletezni és szívesen ötvözik a mások által kipróbált módszereket és eszközöket sajátjaikkal. Azoknak, akik értik és tudják, hogy a minőségi oktatás egyirányú ismeretátadás helyett a készségek fejlesztését és a tanulás tanítását tekinti céljának, az absztrakt tudáseszmény helyett a fejlődést helyezi középpontba és igazodik a gyerekek készségbeli sokszínűségéhez.

Kis könyv nagy ötletekhez

„E kiadvány alkotóinak meggyőződése, hogy bárkiből lehet változáshozó. Mindannyiunkban megvan a lehetőség arra, hogy egy olyan ötlettel álljunk elő, amely hatással lehet egész közösségekre, vagy jobbá teheti mások életét.”

Kötetünk a kreatív megoldáskereső folyamatban rejlő lehetőségeket mutatja be olyan pedagógusoknak, fiatalokkal foglalkozó szakembereknek és trénereknek, akik egy helyi, közösségi probléma kapcsán gondolkodásra és tervezésre szeretnék ösztönözni diákjaikat. Különlegessége, hogy kifejezetten a fiatalokkal zajló munka lehetőségeiről és kihívásairól tájékozódhatunk olyan szerzőktől, akik sokéves tapasztalattal alkalmazzák a kreatív problémamegoldást, mint pedagógiai eszközt munkájuk során. Az itt bemutatott eszköztár olyan folyamatot ír le, amelyben a fiatalokat egy probléma részeseivé tesszük, felruházzuk őket a megoldáshoz szükséges ismeretekkel és tapasztalatokkal – melyek fontos kompetenciák a 21. században. A kis könyv lépésről lépésre végig vezet a felfedezés, megértés, ötletelés, mérlegelés, tervezés és a megmutatás lépésein, majd azt is megtanulhatjuk belőle, hogyan készíthetünk a megismert technikákból konkrét óravázlatokat. 

Minden lépésnél találhatunk nyomtatvány-mintákat, melyeket a saját projektünk kidolgozásánál használhatunk a résztvevők gondolatainak, kutatási eredményeinek rendszerezésére.  A gyakorlati rész lezárásaként pedig elolvashatunk 3 olyan konkrét óravázlatot, melyeket 90 perces foglalkozásokra dolgoztak ki a DIA munkatársai. A kötet végén bemutatott, a „Speak Smart!” programban már megvalósított kezdeményezések történetei cselekvésre inspirálnak és szemléltetik, hogy milyen sokféle lehet a „jó ötlet”.

Gondolkodjunk 3D-ben!

„Nem az a dolgunk, hogy problémák nélkül éljünk, hiszen ez lehetetlen. A feladatunk az, hogy megtanuljunk problémamegoldóként gondolkodni.”

Az iskolai nevelés kapcsán gyakran szóba kerül, milyen fontos feladatunk megtanítani a diákokat, hogy felmerülő problémáikat békésen rendezzék, azokra együtt tudjanak megoldásokat keresni. Egyre gyorsabban változó világunkban kulcsfontosságúvá vált, hogy össze tudjunk fogni egymással – szeretnénk, ha ez a generáció már az iskolában elsajátíthatná a közösséget érintő ügyek megértésének, megvitatásának képességét. Sajnos az őket tanító pedagógusok nagy részét erre a feladatra még nem képezték ki. Nekik szeretnénk segítséget nyújtani ezzel a gyakorlatias szemléletű kiadvánnyal, melyben sokéves tapasztalataink lényegét foglaltuk össze jól átlátható formában.  

A közösségi vita módszertanával foglalkozó kötet lépésről lépésre mutatja be, hogy építhetünk fel egy saját projektet az osztályunkkal a munka előkészítésétől a téma feldolgozásán és a konkrét vitahelyzetek megszervezésén át a reflexiók összegyűjtéséig. Érthetően és szórakoztatóan ismertetjük meg az olvasóval az érvelés csínját-bínját, a vita általános szabályait és legelterjedtebb formáit. Külön figyelmet szentelünk a fiatal korosztályban leggyakrabban felmerülő nehézségekre és azok megoldására. Rengeteg játékot, közösség építő és kommunikációt segítő gyakorlatot gyűjtöttünk össze, melyekkel a diákok felszabadultan, játékosan fejleszthetik közösségi problémamegoldó és vitázási képességeiket. Kidolgozott foglalkozásterveket is közreadtunk a kiadvány végén, melyek mankóként használhatók az első közösségi vita megszervezésénél.

Iskolai közösségi szolgálat

Ezzel a módszertani segédlettel a pedagógusok munkáját kívánjuk támogatni, hogy számukra és diákjaik számára egyaránt hasznos, vonzó és építő lehessen a közösségi szolgálat.

2016 óta az érettségi bizonyítvány kiadásának feltétele 50 óra közösségi szolgálat elvégzése és annak pedagógiai feldolgozása. Ez a program lehetőséget nyújt arra, hogy a diákok tapasztalati tanulás útján képessé váljanak új kihívásokat és szerepeket kezelni, megértsék, hogy különféle közösségek tagjaként felelősséggel tartoznak egymásért és környezetükért, képesek legyenek aktívan és konstruktívan részt venni projektekben és reflektív gondolkodókká váljanak. 

Kiadványunkban részletesen bemutatjuk a közösségi szolgálat tervezésének, szervezésének elméleti és módszertani alapjait, majd konkrét projektek leírásával szemléltetjük milyen színes palettán valósulhatnak meg ezek a tevékenységek és igyekszünk fogódzókat adni a megvalósításhoz. A „Személyes élmények” fejezetben a megvalósítás során kapott leghasznosabb visszajelzéseket gyűjtöttük össze, a „Gyakorlatok” részben pedig a közösségi szolgálatra való felkészítést, illetve a tevékenység feldolgozását segítő gyakorlatokat tettük közzé. A kötet végén található szószedetben minden a témához kapcsolódó fogalom pontos magyarázata helyet kapott.  

Ebben a kézikönyvben nem vállalkozhattunk arra, hogy megmondjuk, pontosan hogyan is kell megvalósítani egy közösségi szolgálati projektet. Viszont stabil fogódzkodókat tudunk adni, már működő gyakorlatokról tudunk beszámolni, az alapelveket és a kereteket tudjuk felhúzni, hogy azok segítségével minden iskola megtalálhassa a számára legmegfelelőbb megoldásokat. 

Dilemma, disputa, demokrácia

„Vita közben érlelődnek a vélemények és meggyőződések, vita nélkül nincsen modern társadalom.”

Mindannyian tisztában vagyunk vele, hogy a vita állandóan jelen van életünkben. Az érveken alapuló „küzdés” művészete az ókor óta kultúránk fontos része és napjainkban is a demokratikus működés alapjának tekintjük. Számos országban a formális oktatás részét képezi a vitázás és nyilvános beszéd oktatása és hazánkban is nagy szükség van rá, hogy minél több fiatal váljon kompetenssé ezen a területen. A velük foglalkozó pedagógusoknak szól ez a kiadvány, mely az elméleti háttér megismerésében a vita-tanítás gyakorlati kérdéseiben is segít eligazodni.

A könyvben leírtak elsődleges célja nem egyének, vagy csapatok vitaversenyekre való felkészítése (bár ebben is hatékony segítséget nyújthatnak az itt leírtak), hanem a vita megszerettetése akár osztályfőnöki órákon, erdei iskolában, vagy diákönkormányzati választás apropóján. Az itt összegyűjtött anyagot megismerve olyan foglalkozásokat állíthatunk össze, melyek révén diákjaink megismerik a nyilvános megszólalás legfontosabb jellemzőit, a felkészülés lépéseit és a vita építőköveit, majd a játékos gyakorlatok révén rutint is szerezhetnek ezekben társaik körében. A függelékben található tételmondat-gyűjtemény, szószedet, irodalomjegyzék és a kiemelkedő stílusú beszédek gyűjteménye további hasznos mankót biztosítanak a disputát jobban megismerni és megismertetni vágyó pedagógusoknak. 

Célunk olyan könnyen kezelhető, jól áttekinthető kézikönyv létrehozása volt, amelyben bárki hasznos információkat és a gyakorlatba jól átültethető ötleteket kap ahhoz, hogyan lehet fiatalokat fokozatosan bevezetni a vita művészetébe, hogyan lehet őket segíteni abban, hogyan gondolkodjanak a körülöttük lévő világról, gondolataikat rendezzék, véleményüket felépítsék és megértsék, figyelembe vegyék mások szempontjait, érdekeit is.

Te is lehetsz kutató

„Ma már a tájékozódott állampolgár számára életbevágóan fontos képesség, hogy meg tudja különböztetni a tudást a szóbeszédtől, a tényeket a fikciótól, a propagandát a hírektől, az anekdotát a valós folyamatoktól.” /Arjun Appadurai/

A kutatás számunkra a tájékozódás, információgyűjtés, megoldáskeresés folyamata, ami az emberi kíváncsiságon és találékonyságon alapul.  A közös kutatást minden pedagógus, ifjúsági szakember, hivatalos keretek között működő, vagy önszerveződő diákcsoport számára ajánljuk, hiszen egy kutatási folyamatban való aktív részvétel számos kompetenciát fejleszt. Erősíti a kritikus gondolkodást, elemző látásmódra, forráskritikára tanít, segít megbízhatóan tájékozódni és megérteni az ok-okozati összefüggéseket. Olyan képességek ezek, melyek nem csak a továbbtanulásnál és a munkaerőpiacra lépésnél elengedhetetlenek, hanem minden állampolgár alapkompetenciái kellene, hogy legyenek.

Kötetünk bemutatja a kutatás tervezésének legfontosabb lépéseit, a kérdőív- és interjúkészítés csínját-bínját, a kinyert adatok megjelenítésének és a kutatás prezentálásának legjobb módszereit. Közérthető, pontos magyarázatokkal, ötletes gyakorlatokkal segít elsajátítani ezeket a képességeket, majd jó gyakorlatok bemutatásával motivál arra, hogy mi is belevágjunk csoportunkkal egy hasonló közös projektbe. A kiadvány utolsó témája napjainkban egyre aktuálisabb: az álhírek nyomába eredünk és nem csak elméletben ismerhetjük meg a „fake news” jelenséget és annak ellenszerét, a médiatudatosságot, de egy iskolai foglalkozás keretében megvalósítható workshop pontos leírását is megtaláljuk. A közösségi média buborékok és az álhírek korában egyre nagyobb szükség van arra, hogy a fiatalok képesek legyenek felismerni a megtévesztést, a túlzást, a félreértéseket. Ennek egyik legjobb módja pedig az, ha felvértezzük őket a szakszerű kutatás képességével.