(Magyar) Hogyan vonjunk be fiatalokat közösségi ügyek megoldásába? – Szakértői tapasztalatok // 2. rész
Sorry, this entry is only available in Hungarian.
Sorry, this entry is only available in Hungarian.
Sorry, this entry is only available in Hungarian.
Sorry, this entry is only available in Hungarian.
Sorry, this entry is only available in Hungarian.
Akárcsak a biciklizés vagy a tangó, az önismeret is egy tapasztalati úton megszerezhető és gyakorolható tudás. Passzívan vagy csak elmélkedéssel nehéz rá szert tenni. A reflexió iskolája cikksorozatunk második része.
Rendszeres olvasóinkat egyáltalán nem fogja meglepni, hogy a hagyományos iskolai gyakorlattól eltérő ötlet megvalósítására buzdítunk: szervezettek vitaeseményt az egész iskolának!
Az élet számtalan döntési helyzet elé állít minket, ezek közül azonban talán az egyik legtraumatikusabb az, amikor a középiskola befejezésekor a jövőnkről döntünk.
Adott egy rejtély, egy nagy csapat résztvevő, 3 órányi játékidő, sok-sok elrejtett információ, tucatnyi bolondos feladat… és kész is a nyomozós játék, amit még hetekkel később is emlegetni fogunk.
December 10. az emberi jogok világnapja. Ebből az alkalomból osztjuk meg a Citizen Rights projekt keretében készült módszertani segédletet, amely olyan érzékeny téma feldolgozásához ad támpontokat, mint pl. a menekültkérdés.
A cím olvastán sokan felteszik a kérdést, hogy miért is kellene a témába a fiatalokat bevonni? 18 éves korukig nem szavazhatnak, nem beszélve arról, hogy a politikának nincs helye az iskolában…
Merényletek, fenyegetettség-érzés, félelem – a 2015-ös tragikus események nem hagyják nyugodni a fiatalokat sem. Akár akarjuk, akár nem, ezek a témák beszivárognak az iskola falai közé. De mi a dolgunk velük tanárként?
“A közösségi vita egy olyan helyzet, amibe, ha belecsöppen a tanár, szinte minden aspektusát végig kell gondolnia ennek a változásnak.” – Egy vitakultúra-fejlesztő pedagógus gondolatai a tanári szerepről, és a diákokkal való kapcsolatról.