A Közterem foglalkozássorozat 6×45 percet ölel fel, és a pedagógus, valamint az osztály időbeosztásához alkalmazkodik. De mégis mi lehet a hatékonyabb? Ha tömbösítve, egymás után 6 órában foglalkoznak vele a tanulók, vagy az, ha 6 külön alkalommal, mindig 1-1 órában? Erre természetesen egységes válasz nincsen, hiszen leginkább a csoporttól függ, nekik mi a legmegfelelőbb. De hozunk néhány érvet, amit végiggondolva talán egyszerűbb lesz a döntés.
- Ha egymás utáni 6 órában, tömbösítve van a foglalkozássorozat, a tanulók egy összefüggő folyamaton tudnak végig haladni, így a ráhangolódásra az elején kell időt fordítani, és a foglalkozás fókusza nagyobb részben tud a csapatépítésre építeni.
- Ha egymás után 6 órában, tömbösítve van a foglalkozás nagyobb élményt adhat a tanulóknak, és jobban bevonódhatnak, hiszen iskolai körülmények között vannak, mégsem tanulással töltik az időt.
- Ha egymás után 6 órában, tömbösítve van a foglalkozássorozat, félő, hogy a tanulók jobban elfáradnak, belefáradnak, kevésbé tudnak figyelni.
- Ha 6 külön órában, 6 külön alkalommal van 1-1 foglalkozás megtartva, a tanulóknak több idejük van egy-egy alkalom között beépíteni a foglalkozáson tanultakat, így jobban elmélyülhet a tudás.
- Ha 6 külön órában, 6 külön alkalommal van 1-1 foglalkozás megtartva nagyobb az esély rá, hogy a tanulók reflexiós és kommunikációs készsége fejlődik, hiszen hosszabbtávon foglalkoznak vele.
- Ha 6 külön órában, 6 külön alkalommal van 1-1 foglalkozás megtartva nem garantálható, hogy egyik-másik alkalomról ne hiányozzanak tanulók betegség, vagy bármi egyéb miatt. Így ők nem tudnak végigmenni a folyamaton, kimaradnak számukra alkalmak.
A bejegyzés írta: Bozóki Anna